19. května proběhlo tradiční Otevřené mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF v Benátkách nad Jizerou, tentokrát netradičně v neděli. Závodů se zúčastnila bezmála stovka závodníků z 10ti škol. A ani naše škola zde nechyběla. Poměřit síly s ostatními vyrazili 3 naši žáci: Alžběta, Anabell a Vítek. Jako kauč se o ně starala trenérka Ivana. Žádné závody však nemohou proběhnout bez rozhodčích a i v jejich řadách byli zástupci naší školy. V organizačním týmu soutěže pak byla trenérka Lenka a trenér Kamil se staral o IT vybavení a zaskakoval za rozhodčí, kteří potřebovali střídání.

Závodí se většinou od nejmenších, tedy žákovských kategorií a tak na řadu nejdříve přišli Alžběta a Vítek. U cvičení sestav se dokonce oba naši závodníci potkali ve společné kategorii, jelikož se žákyň s tímto technickým stupněm nepřihlásil dostatek. V kategorii se proti našim závodníkům postavilo dalších 11 soupeřů. Jak Alžběta tak Vítek své zápasy v předkole vyhráli a postoupili do 1. kola, kde však svým soupeřům podlehli a umístili se tak na 6. až 10. místě.

Poté přišla řada na Anabell. Pro ní to byly první její závody a buhužel ve své juniorské kategorii sestav podlehla závodnici z pečeckého oddílu. Kdo nezávodí nemůže prohrát ale vlastně ani vyhrát, a tak Anabell byla za svou odvahu startovat na závodech odměněna stříbrnou medailí.

Po dokončení všech kategorií sestav i týmových a modelových sparringů přišel čas na zápasy. První opět nastoupila do své kategorie Alžběta, které se utkala s dalšími třemi soupeřkami v kategorii každý s každým. Ze svých třech zápasů 2x vyhrála a do oddílu nám přiváží druhou stříbrnou medaili.

Poslední kategorií, ve které jsme startovali byly zápasy žáků, kde se náš Vítek utkal s dalšími sedmi soupeři. Zde to probíhalo podobně jako v sestavách. Vítek postoupil z předkola a následně podlehl svému soupeři z Olomouce v prvním kole a skončil tak na 4. až 6. místě.

Děkujeme všem našim závodníkům za skvělou reprezentaci a jejich velmi pěkné výkony. Zisk dvou stříbrných medailí při účasti tří závodníků je velmi pěkná bilance pro Taekwon-Do Lions. A protože medaile nejsou všechno, přiváží si naši borci hlavně haldu zkušeností, které jistě zužitkují při nejbližší závodní příležitosti.

Fotogalerii můžete shlédnout na stránkách ČNUT

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění