V neděli 17. března uspořádala Česká národní unie Taekwon-Do ve spolupráci s oddílem Akademie Taekwon-Do SKUP Olomouc seminář s velmistrem Kim Ung Lanem. Seminář probíhal ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci. Na semináři se sešli zástupci ze čtyř států České republiky, Ukrajiny, Maďarska a Německa. Ani na této akci nemohl náš oddíl chybět a tak jsme zde měli naše trenéry Lenku a Kamila Kolofíkovi.

Jelikož byl velmistr u samotných počátků Taekwon-Do, dozvěděli jsme se na semináři spoustu historických faktů. Z těch zajímavějších zmiňme to, že nám velmistr pověděl podrobnosti o postavení těla u technik, o sinusové vlně, která je pro Taekwon-Do specifická a o spoustě dalších změn v počátcích Taekwon-Do. Neřekl nám však jen to, že ke změnám ve cvičení technik došlo, ale ukázal také jak to vypadalo před změnou a v neposlední řadě vysvětlil i to, proč pan generál procvičování technik upravil.

Kromě teorie jsme si samozřejmě i zacvičili. Těžiště cvičení spočívalo v sestavách pro barevné pásky a základních technikách z těchto sestav. Později se však dostalo i na sestavy pro černé pásky. Další věci kterou jsme velmi důkladně probrali byly domluvené sparingy, například velmi podrobně vyložil správné naměřování u tříkrokového sparingu. V závěru semináře jsme se trochu dotkli i sportovních technik a zápasů.

I když se může zdát, že jeden den cvičení je málo, stihlo se toho opravdu mnoho. A opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Nezbývá nic jiného než poděkovat organizátorům za další jedinečnou událost.

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění