O víkendu prvního a druhého dubna proběhlo historicky první sportovní soustředění školy Taekwon-Do Lions. Na soustředění nebyla přítomna však jen naše škola, ale dorazili i kamarádi z oddílu Taekwon-Do Sparring Mnichovice.

Během pravidelných tréninků nemůže být všechen čas věnován jen sportu, protože Taekwon-Do je velmi komplexní. Zde ale tomu právě tak bylo a procvičovalo se vše výhradně jen do sportovních zápasů.

Na soustředění byla celá škála pásků cvičenců od začátečnických bílých až po ostřílené závodníky s III. Danem. Jmenovitě pak musíme zmínit prezidenta České národní unie Taekwon-Do Jakuba Roubala III. Dan, ten je zároveň trenérem mnichovického oddílu. Dalším mnichovickým trenérem a úspěšným reprezentantem byla Vendula Loušová II. Dan. A z Mnichovic rovněž dorazili ostřílení závodníci Jiří Beneš a Martin Bambas, oba I. Dan. Všichni dříve zmínění mají za sebou již několik startů na oficiálních nejvyšších evropských či světových soutěží v Taekwon-Do. A tak měli všichni možnost zatrénovat si s těmi nejlepšími a načerpat od nich cenné zkušenosti.

 

Celkem tří tréninků o souhrnné délce 7,5 hodin se ujal poděbradský trenér Kamil Kolofík, V. Dan.

 

Na trénincích se procvičovalo několik aspektů sportovního zápasu. A protože jich nebylo mnoho, byly všechny důkladně procvičeny a zopakovány.

Probírali jsme úhyby z protivníkova útoku a následné převzetí iniciativy a zahájení vlastního protiútoku. Dále jsme zkoušeli zastavení útočícího soupeře. Na co určitě během pravidelných tréninků nedochází je strategie pohybu po ringu, jako je držení si středu, zavírání do rohu atd.

Došlo i na zápasy, kde si cvičenci mohli vyzkoušet dříve procvičované modelové situace.

 

Soustředění se podařilo – všichni si odvážejí unavená těla, ale hlavně spoustu nabitých zkušeností.

Již teď se těšíme na další podobnou událost.

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění