V sobotu 22. dubna jsme opět vyrazili na výlet. Tentokrát nás nebylo mnoho, ale díky krásnému počasí jsme si výlet náramně užili.

Tak tedy vlakem do Boleslavi, dále náhradní autobusovou dopravou do Mnichova Hradiště a dál už nás nesly jen naše nohy - po červené turistické značce pěkně šlapat po silnici, přes dálnici a pak přes pole a na závěr naší cesty i do mírného kopečku. Byli jsme odměněni úchvatným výhledem na zříceninu hradu Valečov. Na hradě na nás již čekala další část naší výpravy.

 

Na naší obvyklou hru s párátky nás bylo málo a tak provinilci proti pravidlům jen klikovali. A že jsme to hojně využívali - někteří na konci výletu skončili s úctyhodnou sumičkou blížící se dvěma stům.

Hrad jsme důkladně prošmejdili a kochali se úžasným výhledem do kraje. Při takto nádherném počasí byl bez problémů vidět Bezděz, a tak jsme mohli zavzpomínat i na loňský výlet. Když jsme se dokochali, důkladně jsme se v podhradí na lavičce posílili. Někdo řízkem, toustem, okurkou nebo rohlíkem. Po obědě pod hradem jsme pak prozkoumali ještě nedaleké skalní světničky a vyrazili na zpáteční cestu.

 

Nedaleko od hradu jsme se zastavili ještě na zaslouženou zmrzku.

 

I přesto, že některé z nás bolely nožičky, dorazili jsme společně do Mnichova Hradiště. Cestou zpět jsme mohli zavzpomínat na podzimní výlet na zřícený zámek Zvířetice neboť byl z autobusu krásně vidět.

 

Výlet se výborně vydařil, nejen díky skvělému počasí, ale hlavně díky partě skvělých lidí – a o tom Taekwon-Do je.

 

 

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění