V sobotu 9. prosince proběhl 11. ročník Vánočního poháru školy Taekwon-Do ITF Strančice. Závody jsou určeny pro začínající závodníky. I naše škola zde měla své sportovce. Kromě naší školy se akce účastnili závodníci nejen z pořádající strančické školy, ale i zástupci školy Taekwon-do Sparring Mnichovice a Akademie Taekwon-do SKUP Olomouc. Na těchto závodech se již tradičně soutěží ve dvou z pěti individuálních Taekwon-Do disciplín – v sestavách a sportovních zápasech.

Pro ty nejmladší jsou zápasy formou stop-point, kde se po každé bodově nadějné akci zápas zastaví a udělí se body. Pro juniory a seniory se řídí zápas již standardními Taekwon-Do pravidly. Závodníci jsou rozděleni na sestavy podle technických stupňů a na zápasy podle hmotnosti či výšky do menších skupin. V jednotlivých kategoriích pak zápasí každý s každým, aby závodníci nabrali co nejvíce zkušeností. Navíc jsou zde vypsány tři speciální kategorie „o pohár“, kde se postupuje pavoukem.

Na závody z našeho oddílu vyrazili Vítezslav Vodička se žlutým páskem a Matěj Štepán s bílým páskem. I když to byly pro kluky první závody, vůbec se zde neztratili! První šel závodit Matěj v kategorii sestav, kde se ve své první disciplíně umístil na krásném třetím místě. Po Matějovi přišel na řadu i Vítek. Jemu se dařilo ještě o trochu lépe a získal stříbrnou medaili.

Po sestavách měli kluci chvíli čas na odpočinek a na jídlo a připravili se na kategorii zápasů. Tentokrát přišla řada dříve na Vítka. Vítek ukázal svého nezkrotného ducha (a možná se na tom podepsala i jeho účast na víkendových sportovních soustředěních) a svou kategorii vyhrál. A jeho vítězství je o to cennější, že se mu podařilo vyhrát i nad závodníky s vyššími technickými stupni.

Druhý šel zápasit Matěj a ani on se neztratil. Svého prvního soupeře porazil. Dalším dvěma bohužel podlehl, ale nedal se snadno – sám několik pěkných bodů oponentům uštědřil. Jeho výkon v zápasech pak byl odměněn třetím místem.

Ačkoliv šlo pro oba závodníky o první soutěžní snažení, cinkly jim každému dvě medaile. A tak si Taekwon-Do Lions přivezlo kompletní sadu cenných kovů, za což našim borcům velmi děkujeme a přejeme jim další sportovní úspěchy.

A samozřejmě musíme poděkovat organizátorům, kteří nám již 11 let připravují krásné závody pro začínající sportovce. Už teď se těšíme na dvanáctý ročník a slibujeme, že si jej nenecháme ujít...

Velký poděkování rovněž patří městu Poděbrady, díky jehož podpoře jsme se mohli této akce zúčastnit.

Fotogalerie

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění