O víkendu 21. - 22.10. 2023 proběhlo již v pořadí druhé sportovní soustředění školy Taekwon-Do Lions.

Na soustředění byli pozvány i další školy ČNUT a tak se zde sešli sportovci nejen z pořádající školy Lions, ale i z oddílů Benátky nad Jizerou, Sparring Mnichovice a Strančice.

Stejně jako posledně se nám sportovištěm stala sportovní hala TJ Slavoj v Českém Brodě.

Tréninky pod vedením hlavního trenéra školy Lions byly zaměřeny zejména na sportovní zápas. Náplň všech tří tréninků byla podobná – začali jsme rozcvičkou následovanou zahřívacím cvičením s důrazem na práci nohou (běhání v žebřících) nebo na starty (hra na babu v běžecké dráze). Po rozehřátí následovalo protažení a pak už jsme se vrhli na nácviky do sportovního zápasu. Těžiště cvičení tentokrát spočívalo v bočním kopu a jeho všech možných podobách. Učili jsme se nejen jak ho správně provést, aby byl bodovatelný, ale rovněž jak se proti němu účinně bránit.

Další součástí tréninků bylo cvičení sestav a základních technik z nich. Nejdříve jsme si probrali obtížné partie sestav, ukázali si časté chyby a správné provedení a poté jsme zacvičili celé sestavy s důrazem na dříve opravené chybičky.

Co by to ale bylo za soustředění bez sportovních zápasů! Takže i jim jsme se řádně věnovali. Na konci tréninku jsme si nechali prostor pro vyzkoušení reálných sportovních zápasů. Složení dvojic se neustále obměňovalo, čímž se nám podařilo trochu rozbít leckdy zajeté stereotypy z běžných tréninků v oddílech, kdy spolu dlouhodobě cvičí sehrané dvojice. Když méně zkušený závodník do dvojice dostal ostříleného závodního matadora, dostával zejména cenné rady jak zlepšit své dovednosti. Když však spolu byli závodníci podobné výkonností úrovně, mohli jsme si vychutnat i několik opravdu pěkných zápasů, v kterých si sportovci zkoušeli dříve naučené nácviky.

Na závěr nezbývá než všem zúčastněním pogratulovat k jejich výkonům nejen sportovním, ale i k vytrvalosti a tomu, že prokázali nezkrotného ducha během cvičení. Zároveň mnoho taekwondistů poznalo nové kamarády z ostatních oddílů. Tak zase brzy Na shledanou! společně v tělocvičně… Taekwon!

Fotogalerie

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění