Příroda se nám po zimním spánku probouzí, a tak zas nastal ten správný čas zkontrolovat, jak na tom je - přišel opět ten správný okamžik pro výlet.

V sobotu ráno se již po několikáté sešli trenéři, žáci a rodiče žáků poděbradského oddílu Taekwon-Do Lions na místním nádraží a chvilku před 9. hodinou vyrazili vlakem směrem na Nymburk, Mladou Boleslav, Mnichovo Hradiště a pak ještě jednu stanici do Březiny nad Jizerou. Tuto vlakovou trať máme v oblibě, již poněkolikáté vyrážíme podobným směrem. Po kratičké chůzi po silnici, pod dálnicí jsme se ocitli v sousední vesnici Olšina a z ní to bylo již jen kousíček do Českého ráje. Chvíli jsme šli po žluté turistické značce a proplétali jsme se pod místními pískovcovými sloupy a postupně stoupali vzhůru. Nahoře jsme byli odměněni nejdříve nevšedním průchodem 100 metrů dlouhou skalní rozsedlinou „Studený průchod“ a poté i několika úchvatnými výhledy do kraje. Mohli jsme tak pozorovat cíle našich předchozích výletů – hrady Bezděz a Ralsko. Po nějaké době jsme dorazili ke zbytkům skalního hradu Drábské světničky, které jsou však z důvodu plánované rekonstrukce uzavřené. I tak nám místní odpočinkový altán posloužil jako zázemí k obědu. Na této zastávce překvapil jeden z rodičů Zdeněk a na přenosném vařiči všem připravil vynikající burgry. Až tady jsme se všichni dozvěděli, co ukrýval jeho veliký batoh. Po vynikajícím obědě jsme se vydali dál přes další skalní hrad Klamornou do nedaleké vesnice Zásadka, kde jsme se stavili na občerstvení v místní hospůdce. Vydali jsme se přes pole a louky na nádraží do Mnichova Hradiště – při ohlédnutí jsme mohli zavzpomínat na náš poslední výlet na hrad Valečov, který majestátně vykukuje nad úroveň lesního porostu. Na nádraží jsme dorazili krátce před odjezdem vlaku, a tak jsme ani nestihli náš oblíbený nádražní pohár. Chvilku po 18. hodině jsme se vrátili zpět do Poděbrad.

Počasí nám vyšlo na jedničku a tak nezbývá než napsat, že jsme strávili krásný den v přírodě s partou příjemných lidí. I o tom je Taekwon-Do!

Fotogalerie

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění