Jako každý rok i letos se konal tradiční Wintercamp školy Taekwon-do Lubartow v polské části Beskyd v lyžařském centru Szczyrk. Ale lyžování nebylo to, co sem trenéra oddílu Kamila Kolofíka přilákalo. Přijel sem, aby na tomto již 22. ročníku trénoval svoji techniku a aby se zde potkal se svými kamarády z celé Evropy. Tento ročník všechny loňské překonal co do počtu účastníků, kterých se sjelo více než 200 z 10 zemí. Takto velkému počtu se není co divit, když se o tréninky staraly legendy polského Taekwon-Do mistři Jerzy Jedut VIII. Dan, Jaroslaw Suska VII. Dan a mezinárodní instruktor Michal Cytryniak VI. Dan.

Kromě zvučných jmen na straně trenérů se i na straně studentů objevilo několik významných sportovců - mezi nimi i tři mistři Oleg Petrovskyi VIII. Dan původem z Ukrajiny nyní však působící v Čechách, dále pak z Anglie Thomas Denis VIII. Dan a Carlo Martinelli VII. Dan.

Tréninky byly rozděleny do několika skupin podle věku, dvě menší skupiny měli na starosti trenéři Suska a Cytryniak a ty nejstarší mistr Jedut. Kdo chtěl, mohl využít i místních sjezdovek. Na trénincích se probralo vše od základních technik, sebeobran, sestav až po nácviky do zápasů, ale i zápasy samotné. Večer pak probíhaly ještě takzvané Masterclass, kde se cvičily převážně sestavy na vyšší technické stupně, pro které není na běžných trénincích tolik prostoru. Po Masterclass jako vždy dlouho do noci probíhaly konzultace, kde mistři a instruktoři probírali jeden na jednoho i ty nejjemnější detaily sestav a základních technik.

Jako vždy se jednalo o úžasnou událost prostoupenou spoustou námahy a potu při cvičení, ale taky spoustou zábavy s kamarády z naší široké Taekwon-do rodiny. Už teď se všichni těšíme na další ročník.

Fotogalerie

PartnerHýbejme se zdravě

 Sponzor

 

 Sponzor

 

Sponzor

 Partner

Údržba budov a interiérů

 

 

Partner

Čištění koberců, sedaček a čalounění